İNŞAAT SONRASI TEMİZLİK

Artan kentleşme sonrası, yeni yapılan inşaatlarda da paralel olarak artış görülmektedir. Hal böyle olunca inşaat sonrası temizlik ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. İnşaatların yapımından sonraki aşama olan temizlik aşaması, sahiplerinin yerleşmesine, eşyalarını taşımasına olanak sağlamaktadır.

"<yoastmark

İnşaat sonrası temizlik hizmetini sunan temizlik şirketleri mevcuttur. Deneyimli çalışanları ile titiz ve kaliteli bir temizlik hizmeti sunan temizlik şirketleri, kaba temizliği ve ince temizliği çalışanları vasıtası ile yaparak, inşaat sahibine teslim etmektedir.

Camlar ve çerçevelerinde inşaat sonrası kalan boya ve harç kalıntılarını, cam bantlarını, silikon ve diğer kalıntıların tamamını, camın içini ve dışını komple temizleyerek işlem tamamlanmaktadır. Tüm evin, petek, kapı ve prizleri inşaat sonrası harç kalıntıları temizlenmektedir.

Kaba temizlik ve ince temizlik olarak ikiye ayrılan temizlik işlemi, temizlik şirketleri vasıtası ile gönderilen çalışanlar tarafından yapılmaktadır. Temizlik çalışanlarının, inşaat sonrası temizlik ile ilgili onlarca deneyimi bulunduğu için, zorlanmadan temizliği yapıp, binayı teslim etmektedirler.

 

İnşaat Sonrası Temizlik İşlemi Aşamaları

Temizlik şirketleri, bünyelerine dahil ettikleri çalışanları seçerken belli başlı kriterlere dikkat etmektedirler. Özellikle inşaat sonrası temizlik işini hakkıyla yapacak, nasıl bir temizlik işlemi yapması gerektiğini bilen, deneyimli insanlardan yana tercih yapmaktadırlar.

Temizleme sırasında kullanılacak makineler, temizlik malzemeleri özel seçilmektedir. Duvarlara kullanılan kimyasal ürünler, boyayı zedelemeyecek, rengini bozmayacak türde olmaktadır. Aynı şekilde fayanslar için, mutfak dolapları için kullanılan temizlik malzemeleri de, kullanılacak alana göre seçilmektedir.

Kaba temizlik sonrası tüm evin zemin ve duvar temizliği yapılmaktadır. Daha sonra ise ikinci adım olan ince temizliğe geçilmektedir. İnce temizlik, daha kapsamlı ve daha ayrıntılıdır. Cam, balkon, mutfak dolabı, kapı, petek ve evin her köşesi inşaat sonrası temizlik işleminden geçirilmektedir.

Harç kalıntıları, silikon kalıntılar, kapı ve pencere bantları, boya kalıntıları özel makineler ile çıkarılmakta, gerekli temizlik malzemeleri ile son rütuşlar yapılmaktadır. İnce temizlik sonrası, binaya taşınmak mümkündür. Ekstra bir daha temizlik gerektirmeyecektir.

İnşaat Sonrası temizlik İçin Nasıl Bilgi Oluşturulur ?

İnşaat sonrası temizlik için, temizlik şirketleri ile kontak kurulmalıdır. Güvenilir bir temizlik şirketi ile iletişime geçmek çok daha akıllıca olacaktır. İnşaat sonrası temizliğin profesyonel ellere bırakılması gerekmektedir. Zira ev tipi temizleyiciler ile bu işlemin altından kalkmak pek mümkün olmayacaktır.

Harç ve boya kalıntılarının kolay çıkmayacağı ve işini bilen çalışanlar vasıtası ile gerekli makine ve temizlik malzemeleri ile ancak çıkacağı bilinmelidir. Binanın büyüklüğüne göre değişim olmakla beraber, uygun fiyatlara temiz bir eve sahip olmak oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlemdir.

İnşaat sonrası temizliğin, günlük temizlikten çok daha fazla özen ve deneyim gerektirdiği bilinmektedir. Hal böyle olunca, temizlik şirketleri, bünyelerine deneyimli ve işini bilen çalışanları katmaktadır. Ayrıca temizliğin yapılacağı binanın metrekaresine göre değişmekle birlikte daha fazla personel temin edilmektedir.

 İnşaat Sonrası Temizlik İşlemini Yapan Şirketler

Temizlik şirketleri, inşaat sonrası temizlik işlemi için ekstra bir özen gösterilmesi kanaatindedir. Günlük ev temizliği ile aynı zorlukta olmayan inşaat sonrası temizlik, işini hakkıyla yapacak, deneyimli çalışanlar vasıtası ile gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca, kullanılan temizlik malzemeleri ve makineler sayesinde kısa sürede tamamlanan temizlik işlemi, eve hemen taşınmayı mümkün kılmaktadır. Temizlik şirketleri, güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışı ile hareket etmektedir.

İnşaat sonrası temizliğe ihtiyaç duyan insanların dikkat etmesi gereken püf noktalar vardır. Güvenilir bir şirket ile iletişime geçmek ve de deneyimli çalışanlar ile temizlik işlemini yaptırmak dikkat edilmesi gereken noktalardan başlıcalarıdır.

​​​Bu hususlar göz önünde bulundurulur ise, istenilen hizmete kısa sürede kavuşmak oldukça kolaydır.


0 yorum

Bir cevap yazın

Tıkla Ara